/
HE
/
EN

  כשהארון היה קופסת בגדים

  אני זוכר את התקופה לפני כחמש עשרה שנים. בדיוק עברנו דירה והיינו צריכים, בין היתר, חדר שינה. ללא היסוס פנינו אחר כבוד לנגר הקרוב...

   שנתקשר אליכם? השאירו שם וטלפון

   כשזה הגיע היה לוקח מידות, מתכנן, משרטט כמו שנגרים יודעים לעשות. הוא כמובן לא שאל אותנו איזה ארון אנחנו רוצים: עם דלתות פתיחה או הזזה, כמה דלתות, איזו חזית, הייתה רק אפשרות אחת. את סוג העץ ניתן היה לבחור מתוך מגוון של שלושה ציפויים לבחירה בלבד. בערך כמו לבחור באיזה צבע תרצה את פס הכסף…

   כל כך הרבה השתנה בתחום בעשור האחרון עד שנראה שהארונות של היום הם מוצר אחר לגמרי. ולא, אני לא מתכוון ליותר מגירות או לפחות מדפים. לא מדובר בשינויים קוסמטיים, אלא שינויים שהופכים את המוצר הזה למציאות אחרת לגמרי ממה שהכרנו. אם לא התעדכנתם עד עכשיו, המאמר הזה בדיוק בשבילכם. הוא אמנם נכתב מנקודת מבט של אנשי מקצוע מתחום הארונות באחת החברות מהמובילות בעולם בכל הנוגע לחדשנות, אבל הוא נוגע לכל אחד ואחת מכם, המתכננים רכישת ארון בזמן הקרוב או הרחוק.

   מוצריה של חברת Hardoor שייכים לכל כך הרבה קטגוריות שלקרוא להם 'ארונות' זה אנדרסטייטמנט אחד גדול. נתחיל עם העובדה, שרוב הארונות המוצגים באולמות התצוגה הם 'ארונות רחף'. אם עדיין לא שמעתם על המושג, מדובר ב'סמארטפון' של עולם הארונות, מהסוג שיום אחד מגלים שלכולם מסביבכם כבר יש. כדאי להקדים ולהזכיר שבארון הזזה הקודם שלכם יש, איך לא, מסילות. לא רק מסילות,אלא גם מסגרת, שהיא בדרך כלל עבה ושמנה, שמטרתה להסתיר את מסילות האלומיניום שמציקות לעין. מעבר לכך, המסילות והמסגרת תופסות מקום מתוך הארון, כך שאם עומק הארון שלכם הוא 60 ס"מ, בפועל יש לכם רק כ- 47 ס"מ. אם אי פעם תהיתם למה החולצה האחרונה תמיד מבצבצת החוצה הנה התשובה.

   …ארונות רחף?

   'ארונות רחף' שונים וחדשניים מאוד. מדובר על ארונות עם דלתות שמראן אחיד וחלק מן התקרה ועד הרצפה, לא מסילות ולא יער, בלי מסגרת עבה, בלי מסגרת בכלל, למען האמת והכי חשוב בלי 'גניבות' משטח הארון. הזמנתם ארון בעומק 60 ס"מ תקבלו ארון עם עומק נטו לאחסון של 60 ס"מ.

   אז למה זה לא קרה עד עכשיו? מסתבר שגם בתחום הזה, הטכנולוגיה שינתה את הכל. מנגנוני ההזזה שהיו קיימים היו בעייתיים, מרעישים, נתקעים, וכפי שכבר הזכרנו, גם בזבזני מקום לא קטנים. מאז שהגיעה 'הרדור' לתחום והכניסה אותנו לעידן חדש של 'ארונות רחף', לקח כעשור של מחקר ופיתוח, אבל היום מנגנוני ההזזה של 'הרדור' חזקים כל כך עד שהם יכולים לשאת דלתות במשקל של 100 ק"ג וברוחב של 2.5 מטר לדלת לטווח של עשרות שנים ללא הפרעות, ללא רעשים ובלי להיתקע.

   יתרון בלעדי שיש 'להרדור' על פני המתחרים ברחבי העולם הוא המרחק של הדלתות מהתקרה. המנגנונים המתקדמים של הרדור מביאים את הדלת עד למרחק של 2 ס"מ מהתקרה, מה שלא קיים בשום מנגנון אחר בעולם.
   היכולות הללו מביאות איתן טרנד חדש של ארונות עם דלתות זכוכית ענקיות, חלקות או מודפסות, מקושקשות, רפלקטיביות, עם תמונה אישית או פס צבעוני. הכל אפשרי והכל נראה מדהים עם מגנון הרחף החדש.

   ארון במישור אחד

   אם עדיין לא השתכנעתם שאכן מדובר בעידן חדש, תכירו את הארון במישור אחד. דה ז'ה וו קצר לארון ההזזה הישן שלכם, בו הייתה דלת קרובה ודלת רחוקה. זוכרים? יופי. עכשיו הגיע הזמן ליישר קו. ארון המישור האחד של 'הרדור' מביא את שתי הדלתות לאותו מישור בזמן הסגירה, כך שארון סגור נראה כמו קיר זכוכית אחד, גדול ומרשים.

   להתלבש או לצפות בטלוויזיה?

   רוצים עוד? החידוש האחרון בתחום אותו הכניסה 'הרדור' אל שגרת יומינו, ואם עדיין לא שמעתם עליו, הגיע הזמן שתפסיקו לקרוא 'במחנה' ותתחברו לחשמל. ארון הטלוויזיה הוא כבר משהו אחר. זה ארון? זה טלוויזיה? האם זהו סוף סוף תחליף ראוי לזרועות הטלוויזיה הנוראיות אליהן התרגלנו? כנראה שכל התשובות נכונות. ארון הטלוויזיה של 'הרדור' מציג לראווה טלוויזיה חכמה מאחורי חיפוי זכוכית. כבו את הטלוויזיה ותישארו רק עם הארון. לא זאת בלבד, אלא שמדובר בארון הטלוויזיה היחיד בעולם שמשלב גם מישור אחד. השליטה נעשית על ידי עינית חיצונית לארון, קיים פיצול ל DVD , פלייסטיישן, חיבור למחשב ומה לא… קיר זכוכית עם טלוויזיה, שהוא במקרה גם ארון מהסרטים.