/
HE
/
EN

  מספר דברים חשובים לפני שקונים ארון לחדר ילדים

  חדר הילדים הוא המקום האישי של כל ילד - מקום בו הם יכולים להעמיד פנים שהם נסיך או נסיכה, מקום לדמיין וליצור, פינה בה הם יכולים להתבודד והמקום שלהם להתבטא ולגלות את עולמם הפרטי. בשבילם זהו המקום בו הם יכולים להיות עצמאיים - במשחק, במילוי מטלות סדר וניקיון, להתלבש לבד ולהכין שיעורי בית - והעצמאות תורמת רבות להתפתחותו של הילד. שלב ראשון בפיתוח העצמאות בקרב ילדים הוא במתן הזכות שלהם לבחור בגדים בעצמם ולהתלבש לבד.

   שנתקשר אליכם? השאירו שם וטלפון

   אם כך, אז האם ארון הזזה או פתיחה? כמה גדול, אילו סוגי מדפים, כמה מגירות, צבע?

   השאלות רבות והפתרונות דורשים מעט מחשבה ותכנון, אך בעזרתם תוכלו לעצב לילדיכם את הארון המושלם, שיתאים בדיוק להם, למשך כל תקופת הילדות ואף אחריה.

   בשונה משאר חדרי הבית, חדר הילדים מהווה עבור הילדים מקום בו הם זקוקים להרגיש מוגנים ונינוחים, כיוון שהם מבלים בו שעות רבות.

   חדר הילדים הפך במרוצת השנים לחלל העומד בפני עצמו, ומתוך כך יש חשיבות בהתייחסותנו אליו. הוא כולל בתוכו אזור שינה ואזור משחק ואירוח עבור הילד. עם זאת, כדי ליהנות ממראה חדר ילדים יפה ולטווח ארוך, עלינו לבחור פריטים אשר ישמשו אותנו לאורך זמן, תוך הסתכלות עתידית לשנים הבאות, על מנת שלא נצטרך להחליפם מוקדם יותר, ובכך לחסוך הוצאות מיותרות.

   מתוך כך החלטנו לקבץ לכם מספר טיפים, אשר יעזרו לכם לעשות סדר בתהליך קבלת ההחלטה לבחירת ארון בחדר הילדים:

   ישנם סוגי ארונות רבים ומגוונים בשוק, וכשזה נוגע לילדים שלנו אנו תמיד נרצה לבחור את הטוב ביותר עבורם. ישנם מספר פרמטרים שצריכים לקחת בחשבון בבחירת הארון כגון: צבעים, גודל, חומר, סגנון הדלתות וכו'.

   מידות ומיקום

   בתכנון גודל הארון, הפרמטר הראשון עלינו לקחת בחשבון הוא כמה ילדים ישתמשו באותו ארון?
   כמובן שגודל הוא תלוי מיקום ולכם הפרמטר השני שיש לחשוב עליו הוא איפה ימוקם הארון – בחדר אותו חולקים הילדים או במסדרון? אם בחדר, איפה בדיוק בחדר?

   הפתרון האופטימלי המשלב בין שני פרמטרים אלו ביעילות הוא ארון הזזה – משום שהדלתות לא תופסות מקום נוסף בפתיחה, בגלל שהוא יכול להגיע עד לתקרה ובגלל העומק הנוסף המתקבל מהתקנת הדלתות מחוץ לגוף הארון, פיתוח המאפשר עומק נוסף לאחסון.

   לא רק זאת, ארונות הזזה ניתנים להתקנה בפינת החדר באופן החוסך בשטח הקירות ומאפשר יותר מרחב ותנועה.

   לאחר תכנון גודל ומיקום הארון יש לתכנן את המידות הפנימיות – מיקום המדפים, המגירות והתאים השונים בפנים הארון.

   גובה המגירות והמדפים חשוב ביותר וצריך להתאים לגובהו של הילד – כזה שהוא יכול לגשת לכל תא ולהוציא את הדרוש לו ביומיום מבלי לעמוד על קצות האצבעות אבל שלא יהיה נמוך מדי לכשיגדל (והם גדלים מהר).

   למי שמשלבים טלוויזיה בחדר הילדים יש לנו את הפתרון המושלם לניצול יעיל של החלל – טלוויזיה מוטמעת בארון ההזזה!

   בלי צורך בשידה נוספת ועליה עוד מסך שתופסים מקום מיותר בחדר – מקום בו הילדים יכולים לשחק, לצייר, להשתובב ולארח חברים – מסך הטלוויזיה נמצא בתוך דלת הארון ולא תופס שום מקום מיותר בחדר.

    

    

   תכנון פנימי חכם

   לאחר שהארון גמור ומותקן, עלינו לתכנן את מיקום הפריטים בתוך הארון.

   מגירות תחתונות טובות לאחסון של דברים יומיומיים ומאפשרים לילד להוציא פריטים באופן בטיחותי.

   התאימו את מיקום הבגדים לפי עונה, כך שבגדים שלא נלבשים באותו זמן יהיו למעלה ככל האפשר ולא יתפסו מקום על מדפים או מגירות בהם הילדים משתמשים יום-יום.

   חדרי ילדים רבים הם גם אזור המשחק שלהם, שם הם יאחסנו את כל הצעצועים והמשחקים השונים, לכן מגירות לפריטים אלו יהיו נוחות וחשובות מאוד, וגם יהיו הרבה יותר שמישות מאשר מתקן תלייה, משום שילדים לא מרבים ללבוש בגדים הדורשים גיהוץ.

   העקרונות המנחים שעליכם לחשוב עליהם הם: תדירות השימוש, נגישות התאים והמחיצות על ידי הילד ושימוש הארון (מה מאוחסן בו). התאימו את ארגון הארון לפי קווים אלו.

   כמו כן יש לוודא כי מגירות הארון יוכלו לשאת משקל רב במיוחד כשמדובר באפסון חפצים רבים (כגון: צעצועים, משחקים, וכו'). מרווח המדפים צריך להיות יחסית קטן עבור הילדים.

   חומרי גלם

   הילדים באופיים סקרנים במידה רבה, ולכן הם נוטים לגעת ולחוש כל דבר בסביבתם, מה שמשפיע על ההחלטה שלנו בתור הורים לבחור בארון בעל מבנה חזק, עם מנגנון איכותי.

   ילדים יכולים לעשות בלאגן אמיתי – קשקושי צבע על הארון, שריטות ומכות בזמן משחק או אפילו בטעות להיתקל בדלת הארון בהשתוללות פראית.

   לכן חשוב מאוד לבחור ארון הבנוי מחומרי גלם חזקים ואיכותיים, כאלו שיהיו עמידים בפני מכות, שריטות ונזקים אחרים.

   חומרי גלם טובים מבטיחים לכם גם קלות בתחזוקה וניקיון, שני פרמטרים חשובים מאוד כשמדובר בארון לילדים.

    

   בטיחות

   ארונות הזזה, בשל אופי סגירת הדלתות, עלולים לטמון בחובן סכנה בטיחותית. ארונות הזזה, בשל אופי סגירת הדלתות, עלולים לטמון בחובן סכנה בטיחותית.אם נקפיד על כמה כללים פשוטים נבטיח ארון בטוח לילדינו:

   • וודאו כי במנגנון הסגירה נמצאים בולמי טריקה שקטה, בכל דלת, המבטיחים פתיחה וסגירה עדינות ואיטיות.
   • פרופילי דלת ופרופילי דלתות משופעים מסייעים במניעת פגיעה כלשהי גם במקרה והדלת נטרקת.
   • דברו עם הילדים והסבירו להם איך לפתוח ולסגור את דלתות הארון בעדינות כדי שלא יפגעו בעצמם.

   מקוריות ועיצוב

    

   היכולת לעצב, להיות מקוריים ולהתאים את העיצוב לרצונות וחלומות הילד מתאפשרת במיוחד בארונות הזזה לילדים.

   מתמונות ענקיות בצבע, ועד לדוגמאות שובבות או אייקון קטן בפינה, נוכל לממש כמעט כל עיצוב או הדפסה שיעלו על רוחנו, או על רוח הילדים!

   מלבד הדפסים משגעים על דלתות הארון אפשר גם לעשותם למראה, המשמשת באופן פרקטי כמו שהוא עיצובי וכן מעניקה תחושת חלל ומרחב לחדר.

   לסיכום

   ארונות ההזזה של "הרדור" משלבים בתוכם את כל שאתם צריכים בשביל ארון מושלם לחדר הילדים – חומרי גלם איכותיים, מנגנוני בטיחות מתקדמים, גדלים, מידות ותכנונים מדויקים ומגוונים ועיצובים משגעים.

   אנחנו כאן כדי לעזור לכם לא רק לתכנן ולבחור את הארון המתאים בדיוק לכם, אלא גם כדי ללמד אתכם ולתת טיפים של מומחים בנוגע לבחירת הארון לחדר הילדים.