/
HE
/
EN

  תכנון חדרי ארונות

  לאורך השנים האחרונות אנו עדים לשינוי מגמה מתמיד בכל מה שקשור לתרבות הצריכה שלנו שהשתנתה וגדלה לאורך הזמן. אין ספק כי אנחנו צורכים יותר ויותר מוצרים.

   שנתקשר אליכם? השאירו שם וטלפון

   אין ספק כי אנחנו צורכים יותר ויותר מוצרים בין אם מדובר על בגדים, מצעים, נעליים ופריטים אחרים.

   לשם כך יש לנו צורך במקום רב יותר לאחסון וניצול מירבי של פני השטח הקיים.

   אחסון נכון וניצול שטח מירבי יעניקו לנו יותר מרחב בחדר בפרט ובבית בכלל.

   דרך מעולה לחסוך במקום אחסון ולהימנע מאותם רהיטים גדלים ומסורבלים בחדרים אחרים, וכך לאפשר יותר מקום בהם, היא חדר ארונות.

   לשם כך יש צורך בתכנון מוקדם הדורש הבנה לצרכים הספציפיים של הלקוח, כמו כן קיימים סגנונות שונים של חדרי ארונות ורובם ככולם נבנים בדרך כלל כחלק ממבנה או חלל קיים.

   חדר ארונות המתוכנן ומועצב בצורה הנכונה יתרום משמעותית לבית.

   מהם היתרונות לחדרי ארונות?

   אחד היתרונות הבולטים והמשמעותיים בחדרי ארונות הוא בכך שניתן לעצב ולתכנן אותם באופן חופשי ובהתאמה אישית על פי צרכנו וזאת בהתאם לגודל החלל שהקצינו עבור הארונות.

   יתרה מזו, כאשר מתכננים חדר ארונות אפשר לשלוט בכמות המדפים, במיקום המיועד לתליית הבגדים וכן בסוגי המגירות והחומרים בהם נבחר להשתמש.

   בנוסף ניתן להתקין מגוון אביזרים ייעודיים עבור חדר הארונות בין אלו ניתן למצוא מגשים נשלפים סלסלות לאחסון, מראה, קרש גיהוץ מתקפל במידה ויש מרחב מספק בחלל, ואפילו מתקן סרווטו המאפשר גישה נוחה לתלייה גבוהה.

   ניתן לתכנן גם את אזור הנעליים וכן נישות מיוחדות לפריטי ההנעלה המהווים גם הם יתרון לסידור אופטימלי בחדר הארונות.

   בפן העיצובי והאסתטי, ניתן להתקין תאורה מתאימה התורמת הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית.

   אפשרות מומלצת היא סגירת החלל עם דלת הזזה, במידה והמפתח מספיק רחב ומאפשר זאת, כך משיגים אטימה של חדר הארונות באופן הרמטי למניעת כניסת אבק ולכלוך מיותר, או לחילופין, כניסת אור טבעי דבר העלול לפגום בהנעלה ובהלבשה המאוחסנים בו.

   הכללים הבסיסיים בעיצוב חדר ארונות

   פונקציונאלי – בתכנון חדר הארונות צריך לחשוב קודם כל על הפונקציונאליות שלו. חשבו על הצרכים שלכם ושלבו אותם בתכנון.

   האם החדר משמש רק לאחסון או שזהו גם חדר הלבשה? האם אתם חולקים חדר ארונות עם שאר הדיירים בבית? מה מאוחסן בחדר – נעליים, ביגוד חורף, ציוד אחר?

   תאורה – התאורה יוצרת אווירה בחדר וגם משמשת באופן פרקטי. תאורה נתלית טובה ליצירת אווירה מיוחדת, תאורה צידית או ניידת משמשת יותר לפן הפרקטי כמו בשולחן איפור או לצד מראה.

   מובנה או נייד – יש לקחת בחשבון האם אתם מעוניינים בארונות מובנים בקיר או ארונות ברי הזזה. ארונות מובנים מאפשרים יותר מרחב בחדר ומקום לתנועה אבל ארונות קטנים יותר אפשר להזיז ולשנות כך את עיצוב החדר ביתר קלות.

   חלוקה – חלוקה נכונה בין מדפים, מגירות ומתלים תביא לנוחות השימוש בארון. חשבו אילו פריטי לבוש הולכים להיכנס לארון וכך תכננו את החלוקה בו, למשל ז'קטים, חליפות ושמלות צריכים מתלים בעוד חולצות טישרט וג'ינסים יכולים לקבל מדף.

   תכנון טוב ונכון נעשה בעזרת דף ועט. כתבו את הדרישות שלכם מהחדר, אילו פריטים תאחסנו שם, כמה פריטים מכל סוג ומה האווירה העיצובית הנחשקת.

   ניצול יעיל של החלל

   ניצול יעיל של החלל בחדר הארונות יעזור לכם למצוא דברים בקלות, לייעל את הזמן ולהנאה מהשימוש בו.

   בעזרת כמה שיפורים קטנים אפשר לעשות את חדר הארונות למרחב יעיל ונוח שחוסך לנו את זמן החיפוש אחר בגדים שונים בבית.

   • מהרצפה לתקרה – ארון שמנצל את כל גובה החלל יעיל הרבה יותר. השתדלו לשמור את הדברים שפחות נחוצים לכם ביומיום למעלה ואת הדברים החשובים למטה.
   • מגירות עמוקות – מגירות עמוקות יעילות יותר ועוזרות לנו לשמור יותר פריטים בתוכן. שימוש נכון במגירות הוא נוח ומסודר ועוזר לנו באחסון.
   • הרבה מגירות – מגירות הן יעילות יותר לאחסון ממדפים, בהם קל לנו לאבד דברים. בעזרתן ניתן לחלק את הפריטים בארון לקטגוריות רבות, כמו גרביים, תחתונים, חזיות, כובעים וכפפות וכו'.
   • השתמשו בכל החלל – אל תשאירו חלל שאינו מנוצל בארונות, זה רק יגרום לכם להעביר דברים למקומות אחרים שיתפסו מרחב מיותר בבית. כל מגירה, מדף או מתלה צריכים לראות שימוש אבל לא חייב שיהיה דחוס עד לאפס מקום.

   בחירת הארונות

   עמיד למשקלים כבדים – במרחב כמו חדר הארונות נרצה לאחסן לא רק בגדים אלא גם פרטים אחרים שיכולים לשקול יותר, לכן מומלץ להוסיף לשלד הארון צוקל מאלומיניום.

   בכללי, סוג החומר ממנו בנויים המדפים ושלד הארון חשוב ביותר ויש לקחת בחשבון את חוזקם בנוסף למראה.

   סוג הדלת – דלתות או הזזה או דלתות נפתחות לצדדים.

   בהתאם לגודל החדר, גודל הארון ורצונכם לנצל את החלל בצורה יעילה יש לבחור בדלתות המתאימות לכם.

   מראות – מראות בפנים דלת הארון, או לחלופין בצידה החיצוני, הוא פרקטי וגם יפה.
   אביזרים נלווים.

   ישנם כל מיני אביזרים נלווים שתוכלו להוסיף לחדר הארונות בשביל לעשות אותו יעיל ונוח לשימוש.

   הנה כמה רעיונות

   מתלה בגב הדלת – מתלי בגדים שמעוגנים על הדלת חוסכים במקום ונוחים מאוד לשימוש, במיוחד למעילים שמשתמשים בהם באופן יומיומי, למשל.

   שולחן איפור – שולחן איפור, עם תאורה נלווית, מתאים מאוד לחדר בו נתלבש ונתארגן קראת יציאה מהבית.

   הכי כדאי לשים אותו בפינת החדר בשביל לנצל את המרחב.

   שרפרף – מתקשים להגיע למדף העליון? צריכים איזה משהו לשבת עליו כשבוחרים נעליים מהמגירות התחתונות? שרפרף קטן ופשוט הוא כל מה שאתם צריכים.

   שימוש נכון בתקציב

   הדרך הכי טובה להשתמש בתקציבכם היא לנצל את כל המרחב לאחסון.

   דרך טובה לחסוך בבניית מדפים נוספים היא להשתמש בקופסאות לאחסון. את הקופסאות אפשר להניח בתחתית הארון מתחת למתלי הבגדים או על ראש הארון.

   אם נגמר לכם המקום בארון אבל אתם צריכים לאחסן בגדים נוספים אפשר למצוא מתלי קולבים חיצוניים וניידים. מתלה פשוט ממתכת לא יעלה הרבה ויחסוך בעלויות.

   החשוב מכל הוא סידור והפרדה בארון. כשהפריטים השונים מופרדים ומחולקים לפי נושאים נדע לנצל את החלל בצורה יעילה יותר והשימוש בארון יהיה קל יותר, כך למעשה נמנע מהצורך ביצירת מקום נוסף.